Connect with us

Mobil

Aracınızın ekranındaki menüden ödeme yapın

Otomotiv sektörünün mobil ödeme alanına duyduğu ilgiye şüphe yok. Devreye alınan son uygulama Jaguar’dan geldi.

Otomobil içi araç eğlence sistemleri son zamanlarda kabuk değiştiriyor. Gittikçe büyüyen ekranlar daha fazla yetenek kazanımını da beraberinde getiriyor. Cep telefonu ekranınızın, otomobilinizin ekranına yansımasını sağlayan sistemler gittikçe yaygınlaşırken Jaguar ve Shell ortak bir çalışmayla bu ekranı bir ödeme yapma ekranına da dönüştürdü.

Jaguar Land Rover grubu tarafından duyurulan sistem sayesinde aracınıza indirdiğiniz Shell uygulaması ile ödeme yapabiliyorsunuz. Başlangıç olarak Birleşik Krallık’ta devreye alınan bu sistem sayesinde araçtan inmeden ödeme yapıp faturasını almak mümkün. Shell’in yine Birleşik Krallık’taki kullanıcıları için sunduğu Fill Up & Go servisiyle entegre olan sistem, araç içindeyken sizi en yakın istasyona yönlendirme ve bu uygulamaya ayrılmış pompalardan yakıt alabilme olanağı sunuyor.

15 Şubat’ta resmen devreye alınan sistem şimdilik Jaguar’ın F-PACE, XE ve XF modellerinde kullanılabiliyor. Apple Pay ve PayPal ile uyumlu olan sisteme bu yıl içinde Android Pay’in de dahil edilmesi hedefleniyor. Resmen açıklanmasa da Land Rover modellerine de entegre edilmesini bekleyebiliriz.

Sistemin nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar