Connect with us

Mobil

Apple Pay, PayPal’i geride bıraktı

ABD’de yapılan bir araştırma, Apple Pay’in mobil ödemelerde PayPal’i geride bıraktığını gösteriyor.

Mobil ödeme alternatiflerinin çeşitlenmesi, bu servisi sunan şirketler arasındaki rekabeti de artırıyor. Son yapılan araştırmalardan biri, Apple Pay’in mobil ödeme konusunda PayPal’i geride bıraktığını ortaya çıkardı.

Boston Retail Partners tarafından, Kuzey Amerika’daki 500’den fazla perakendeciyle yapılan görüşmeler sonucu ortaya çıkan rapor, güncel durumu göstermenin yanında perakendecilerin hangi servisi destekleyeceklerini açıklamış olmasıyla da değer kazanıyor.

Araştırmaya göre perakendecilerin yüzde 36’sı Apple Pay’i ödeme seçeneği olarak müşterilerine sunuyor. PayPal ise yüzde 34 ile hemen ardından ikinci sırada yer alıyor. Rekabetin yoğun olduğu alanda yüzde 20’nin üzerinde pay alan diğer servisler ise sırasıyla MasterCard PayPass, Android Pay ve Visa Checkout. Bu servisleri yüzde 18’le Samsung Pay ve yüzde 11 ile Chase Pay takip ediyor.

2017 sonunda sıralama değişebilir

Araştırmaya katılan perakendecilerin mobil ödemeye ilgisiz kalmadığı bir gerçek. Katılanların yüzde 22’si Apple Pay’i, yüzde 21’i PayPal’i, yüzde 18’i ise Android Pay’i mobil ödeme seçeneği olarak destekleyeceklerini açıklıyor. Bununla birlikte vade 1 ila 3 yıl arasında destekleyeceğiniz servisler sorusunda ilk sırayı yüzde 16 ile özel markalı mobil ödeme seçeneklerinin alacağı görülüyor. Bu da, perakendeciler arasında haberini sizlerle paylaştığımız Target Pay tipi çözümlerin yaygınlaşacağını gösteriyor. Bu vadede Android Pay’deki artış oranının hem Apple Pay’i hem de PayPal’i geride bırakması bekleniyor.

Alternative-Payment-Types

Üç yıl sonra tablo ne olur?

Araştırmada verilen bilgilerle 2020’li yılların başında nasıl bir tabloyla karşılaşacağımız da ortaya çıkıyor. Buna göre perakendecilerin yüzde 69’u Apple Pay’i destekler hale gelirken, bu oran PayPal’de ise yüzde 64 olacak. Android Pay yüzde 55’e çıkarak üçüncülüğe yükselirken, MasterCard PayPass ise yüzde 43’e çıkmış olacak. Sayfamızdaki tablodan hangi servisin ne oranda kullanılacağını inceleyebilirsiniz.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar