Connect with us

Mobil

Apple Pay’in sıradaki durağı Tayvan

Geçen yıla oranla kullanıcı sayısı üç kat artan Apple Pay, bu hızını kaybetmek niyetinde değil. Servis, önümüzdeki günlerde Tayvan’da da kullanıma sunulacak.

Apple CEO’su Tim Cook’un yüzündeki ekstra gülümsemenin sebebini tahmin etmek zor apple_pay_tayvandeğil: Apple Pay. Bir önceki yıla göre kullanıcı sayısı üç kat, işlem hacmi ise yüzde 500 artan servisin yaygınlaşması için de aralıksız çalışılıyor. Apple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre sıradaki durak Tayvan olacak.

İşlem hacmindeki büyük ivmenin sebebini Japonya, Rusya, Yeni Zelanda ve İspanya’nın sisteme dahil edilmesi ve toplamda 13 pazara ulaşılması olarak açıklayan Cook, şirketin iPhone satışlarında tarihinde ilk kez yaşadığı gerilemeyi de bu şekilde telafi etmeyi planlıyor. Hizmetin verildiği işletmelerin sayısı ise 2 milyona ulaşmış durumda.

Apple’ın Tayvan’daki resmi sitesinden yapılan duyuruda net bir tarih verilmemekle birlikte “çok yakında” ibaresi kullanılmış. Hazırlıklar ise neredeyse tamamlanmış durumda. Şirket, ülkenin önde gelen bankalarından Cathay United Bank, CTBC Bank, E.Sun Bank, Standard Chartered, Taipei Fubon Commercial Bank, Taishin International Bank ve Union Bank of Taiwan ile anlaşmış durumda. Yıl içinde Tayvan’ın ardından farklı ülkelerin de Apple Pay ekosistemine dahil olması açıkçası çok şaşırtıcı olmayacak.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar