Connect with us

Yatırım

BBVA, Openpay adlı fintech girişimini satın aldı

İspanyol BBVA grubu,  bir fintech girişimi olan ve e-ticaret alanında ödeme servis sağlayıcıyı hizmeti veren Openpay adlı girişimi satın aldığını duyurdu.

BBVA’nın Meksika’daki operasyonlarını sürdüren BBVA Bancomer tarafından yapılan satın alma, Meksika’da gerçekleşti. Böylece BBVA, Meksika’da önemli bir fintech girişimini bünyesine kattı.

Openpay müşterilerine daha fazla ödeme yöntemi sunma konusunda hizmet sunan bir payment service provider olarak geçiyor. E-ticaret sitelerini müşterisi yapan girişim, hem KOBİ hem de daha büyük firmaları hedefliyor. Openpay’in kurucu ortaklarından Roberto Bargagli, bu satın almanın BBVA’nın dijital transformasyona verdiği önemi gösterdiğini ve fintech girişimleriyle birlikte bankaların ekosistemi nasıl yeniden şekillendiklerinin altını çizdi. BBVA Bancomer Genel Müdürü Eduardo Osuna ise Openpay’in yenilikçi ve kullanıcı dostu ödeme çözümleriyle kendi bünyelerine katılmalarından dolayı mutlu olduklarını ve Openpay ekibiyle birlikte çalışma konusunda oldukça hevesli olduklarını açıkladı.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar