Connect with us

Digital Money Forum

Ödemelerin dijitalleşmesi perakendeceliği nasıl etkiliyor?

img_0672Teknoloji geliştikçe, tüketici davranışları ve ödeme alışkanlıkları da hızla değişiyor. Ödemelerin “daha az görünür” olması hem tüketimi artırırken hem de deneyimi daha hızlı, daha basit bir hale getiriyor.

Öğle saatlerine yaklaştığımız şu anlarda gerçekleştirilen bu oturumda da ödemelerin dijitalleşmesinin perakendeciliği nasıl etkilediği konuşuldu. Synchrony Financial’ın Başkan Yardımcısı Sih Lee moderatörlük görevini üstlenirken, bu panelde kendisine eşlik eden panelistlerise Digital RetFiservail Apps Kurucu CEO’su Wendy MacKinnon Keith, GPShopper CMO’su Maya Mikhailov ve Clover Network Inc. Kurucusu Mark Schulze oldu.

Teknolojinin insan hayatında  yaptığı köklü değişiklere değinen konuşmacılar bu değişim karşısında perakende dünyasının alacağı şekli tartıştı. Ayrıca tüketici ve dijital perakendecilik arasındaki ilişkiye değinen konuşmacılar kendi bakış açılarıyla durumu analiz etti. Özet olarak geleceğin e-ticareti ve e-müşterini irdeleyen konuklar izleyenlere, perakendenin nasıl değişeceğine dair de fikir verdi. Bildiğiniz üzere bu konuda Amazon Go ile adılan ilk adımlar, BKM Express ile artık Migros Jet Kasa’larda QR kodla ödeme yapabilecek olunması perakende sektörünün mobil ve dijitalleşme sayesinde ne kadar çok değişeceğinin de sinyallerini zaten bu yıl içerisinde sıkça vermişti.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar