Connect with us

Blockchain

Trump yönetimi Bitcoin'e özel ilgi mi duyuyor?

rick-mulvaneyBitcoin’in hızla yükselen değeri kısa sürede 1000 doları geçmişken, henüz başkanlık koltuğuna oturmayan Trump’ın ekibindeki bir ismin Bitcoin merakı gözlerden kaçmadı.

Donald Trump’ın koltuğa oturmasıyla beraber, Blockchain para birimleri konusunda nasıl bir uygulamayı hayata geçireceği merak edilirken, cevap Trump’ın ekibinden geldi.

Trump’ın Federal Bütçe’nin başına getireceği isim olan Mick Mulvaney‘in yaptığı basın toplantısında, hükumetin şifreli dijital para birimlerinin gelişimine müdahalede bulunmaması gerektiğini vurgulaması dikkatlerden kaçmadı.

Devlet Bitcoin’e karışmayacak

Bu yorum, Trump yönetiminin Bitcoin’in gelişimini engellemeyeceği şeklinde yorumlandı. Obama yönetimi, Bitcoin üzerinde ağır baskı uygulamış bu da Bitcoin kullanımının kısıtlanmasıyla sonuçlanmıştı. Trump’ın seçimi kazanmasından sonraysa Bitcoin’in değeri hızla yükseliyor.

Federal Bütçe’nin şefi olacak Mick Mulvaney’in de özellikle altın ve Bitcoin konusunda tutkulu bir yatırımcı olduğu biliniyor. Mick Mulvaney’in mal beyanında, 100 bin dolar seviyesinde altın, 850 bin dolar da altın şirketlerine ait hisse senetlerinin bulunduğu gözden kaçmıyor. Bitcoin yatırımı hakkındaysa kesin bir bilgi yok.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar