Connect with us

Blockchain

BlockShow Europe 2017 Nisan'da

blockchainBlockchain hakkında Avrupa’da düzenlenecek en büyük organizasyon BlockShow Europe 2017, gelecek Nisan ayında Münih’te kapılarını açacak.

Blockchain, son 10 yılda finans teknolojileri alanındaki en heyecan verici gelişme olarak kabul ediliyor. Blockchain hakkında kurulan girişimlere yapılan yatırım miktarı 1 milyar doları geçmiş durumda.

Sadece Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 15 milyar doları aştı. Visa, Mastercard ve Paypal gibi piyasanın büyük oyuncuları tarafından da kabul gören Blockchain teknolojisini temel alan genç şirketlerin sayısı son 1 yılda dörde katlanmış durumda.

İnternetin keşfinden sonra icat edilen en büyük şey

“İnternetin keşfinden sonra icat edilen en büyük şey” olarak da tanımlanan Blockchain hem finans sektöründe hem de hem de finans dışındaki sektörlerde önemli bir kullanım oranına da ulaştı. BlockShow Europe 2017 konferansında ise tüm bu gelişmeler değerlendirilecek ve geliştirilen uygulamalar mercek altına alınacak.

Konferans sırasında, Blockchain konusunda çalışan girişimlerin hizmet ve uygulamalarını baz alan bir yarışma da düzenlenecek. Yarışmada başarılı olan hizmetlerin ise yatırımcılardan önemli miktarda yatırım alması bekleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar