Connect with us

Ödeme Teknolojileri

BBVA Compass'ın yeni CEO'su Onur Genç

onur-gencBBVA Compass bugün yeni CEO’sunun Onur Genç olacağını resmi olarak duyurdu. Bununla beraber banka, şu an mevcut CEO Manolo Sánchez‘in de Yönetim Kurulu’ndaki görevine devam edeceğini belirtti. Garanti Bankası, BBVA Compass grubunun özellikle dijital satış alanında en gelişmiş oyuncularından birisi olma olma özelliğini taşıyor. Ayrıca, Garanti’nin % 39.9 hissesini elinde bulunduran BBVA Compass, Garanti’nin en büyük ortağı pozisyonunda. 14 milyona yakın müşterisi bulunan Garanti, Türkiye’de bireysel bankacılık sektöründe çok önemli bir role sahip. 2012 yılında Garanti’de göreve başlayan Onur Genç 2015 yılında CEO’luk görevine atanmıştı. Bu süreçte perakende bankacılık ve varlık yönetimi konularının yönetimini yapan Genç, görev yaptığı süre boyunca başarılı bir dönem geçirdi ve artık bundan böyle kendi bilgi birikimini ve Türkiye’deki başarılı örnekleri, BBVA grubuna taşıyacak.

Yükselen ivme

Onur Genç, Garanti’deki kariyerinden önce McKinsey & Company’nin ortağı ve Türkiye ofisinin yöneticisiydi. 2004 yılında bu firmaya ortak olan Genç, 2009 yılında yani 34 yaşında Türkiye ofisinin başına geçmişti.

BBVA’nın dünya üzerindeki en büyük finans kuruluşlarından biri olduğunu ve Onur Genç’in bu göreve layık olduğunu söyleyen Manolo Sánchez, Genç’e BBVA Compass’ı daha ileriye götürmesi konusunda destek olacağını belirtti. Bu yeni görev hakkında Onur Genç: ” Bu fırsat için oldukça heyecanlıyım. Takıma katılmak ve Manolo ile BBVA’nın başarı hikayesini sürdürmek için sabırsızlanıyorum” açıklamasında bulundu. Türk bankacılığı için de gurur verici olan bu gelişmeyle birlikte, Onur Genç‘e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

doster-bbvacompass-41

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar