Connect with us

Yenilikler

TalkBank ile bankanızla yazışmak artık mümkün

captureGeçtiğimiz Ekim ayında üç Rus girişimci Mikhail Popov, Alexander Popov ve Vladimir Kozhevnikov tarafından geliştirilen TalkBank bankacılığa yeni bir boyut katmaya hazırlanıyor. Genç Rus girişimcilerin bankalar ile yapılan uzun, zahmetli ve her iki taraf için de fazla enerji kaybına yol açan telefon konuşmalarını değiştirme ve çağımıza uydurma fikriyle geliştirdikleri bu yeni uygulama ile insanların bankaları ile mesajlaşmaları mümkün olacak.

Nasıl çalışıyor?

Bu uygulamanın içerisine bir chatbot yazılımı yerleştiren girişimcilerimiz müşterilerin kartları ne olursa olsun kontağa geçebileceği bir sanal bir danışman görevi görmesini sağlıyor. Bakiye sorgulama, fatura ödeme, para transferi, 7/24 finans danışmanı, sahip olduğunuz kartın avantajlı teklifleri gibi birçok konuyla ilgilenebilen bu sistemi mesajlaşma dinamikleriyle kontrol etmek mümkün.

Tek uygulama artık yeterli

Üç girişimcinin de finans sektöründe 6 yıldan fazla tecrübeleri bulunmakta. Öncesinde fintech konusunda da tecrübesi olan ekibin lideri Mikhail Popov “Biz bankaları mesajlaşma seviyesine ulaştırdık, artık farklı farklı bankacılık uygulamalarına, çağrı merkezlerine ve fazladan ofislere gerek yok.” dedi. Ekim ayından bu yana 1000 kadar kart kullanıcısını bünyesinde barındıran ve henüz erken beta aşamasında olan uygulama her geçen gün üye sayısını da artırmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar