Connect with us

Fintech

The Digital Money Forum’un konuşmacı listesi belli oldu

mrvideoSektörden son gelişmelerin, trendlerin ve finans dünyasının geleceğinin tartışılacağı Digital Money Forum konuşmacı listesini ve programın ajandasını yayınladı. CES 2017 bünyesinde 5 Ocak’ta düzenlenecek olan organizasyona sektörden oldukça önemli isimler katılacak. Forumun programı ise şöyle;

Açılış niteliğindeki ilk panele katılımcı olarak Bloq‘un Kurucu Ortağı Matthew Roszak katılırken, Market Platform Dynamics‘in CEO’su Karen Webster ona eşlik edecek. Panelde e-ticaret, blockchain ve finans trendleri masaya yatırılacak.

İkinci panelde Matthew Roszak tek başına konuşmacı olarak devam edecek ve ekonomi planlamasından dijital cüzdanlara, mobil uygulamalardan ticaret-fintech ilişkisine kadar birçok konuda izleyenleri aydınlatacak.

Üçüncü söyleşide moderatörlük görevini tekrar Karen Webster üstlenecek. Konuşmanın başlığı “Aşk Hikayesi? Tüketici mobil ödeme ilişkisi.” olurken, güvenlik ve geleceğin kredi kartları da tartışma konuları arasında yer alacak. Bu panele katılacak isimler ise Samsung Electronics America‘nın başkan yardımcısı ve yöneticisi Nana Murugesan ve Venmo COO’su Michael Vaughan.

Bu söyleşinin devamında Modo‘nun Kurucusu ve CEO’su Bruce Parker “Dijital Çağda Büyülü Ödeme Deneyimleri” başlıklı konuşmasıyla izleyicilerin karşısına çıkacak.

E-ticaret ve dijital bankacılık hareketlerinin kapasitesi ve kabiliyetlerinin tartışılacağı bu bölümde moderatörlük görevini Alistair Croll yapacak. Panelin katılımcıları ise; USA Technologies‘den Michael LawlorNational Merchants Association CEO’su Heather PetersenCreditCards.com‘dan sektör analisti Matt Schulz ve son olarak World First USA CEO’su Michael Ward olacak.

Perakende bankacılığı ve mobil talep konusu hakkında konuşmak üzere Moven Kurucu ve CEO’su Brett King forumun altıncı oturumda konuşmasını yapacak.

Teknolojinin ödeme alışkanlıkları ve davranışı üstündeki farkını anlamak adına “Digitalleşen Ticaret ve Ödemeler” başlığı ile düzenlenecek bu oturumda Synchrony Financial Senyor Başkan Yardımcısı Sih Lee moderatörlük yapacak. Bu panelde kendisine eşlik edecek konuşmacılar; Digital RetFiservail Apps Kurucu CEO’su Wendy MacKinnon KeithGPShopper CMO’su Maya Mikhailov ve Clover Network Inc. Kurucusu Mark Schulze.

Varlık yönetemi üstüne yapılacak olan sekizinci oturumda AARP Yöneticisi Jeff Makowka tartışmaya moderatörlük yapacak. Panel katılımcıları ise NBC Today Finans Editörü Jean Chatzky ve Fiserv Başkanı Cheryl Nash olacak.

Yüksek teknoloji gücünün açığa çıkmasıyla tüketici sadakati arasındaki bağı kurmam adına atılması gereken adımların tartışılacağı bu bölümde moderatörlük görevini Solve for Interesting Kurucusu Alistair Croll üstlenecek. Konuşmacı olarak ona katılacak olan isimler; Intuit Kıdemli Data Analisti Dr. Diane Chang, Nucleus Software Kurucusu ve Inovasyon Depratmanı Başkanı Ashutosh Pande ve Lantern Credit Baş İcra Sorumlusu Chad Swensen yerlerin alacak.

Digital ödemeler, IoT (Internet of Things), mobil inovasyonlar tüketicilere türlü faydalar ve kolaylıklar sunarken sektör adına yeni rekabet alanları ortaya çıkartıyor. Bu yeni genişlemeleri değerlendirmek, tüketici sadakatin tartışmak ve milenyaller jenerasyonunun pazarda kapladığı yeri anlamak adına yapılacak olan bu oturuma Moblico CEO’su Pierre BarbeauUSA Technologies Satış Pazarlama Genel Müdürü  Maeve McKenna Duska ve Brandify CEO’su Manish Patel katılacak.

Günümüzde tüketiciler ödeme işlerini nasıl hallediyor, onlar için önemli olan şey ne ve neden dijital cüzdanlar gelecek için bu kadar önemli? Mastercard Kuzey Amerika Genel Müdürü Sherri Haymond bu soruların cevaplarını bu oturumda değerlendirecek.

Ödemeler, güvenlik ve gizlilik. Tüketiciler paralarını sadece bir tık ile birbirine gönderebilmekte ve bu durum kolaylıkla birlikte güvenlik sorunlarını da beraberinde getirmekte. Bu güvenlik konusunu birey, işletme, devlet boyutunda değerlendirmek üzere bu panele katılacak olan isimler; Chamber of Digital Commerce Kurucusu ve Başkanı Perianne Boring moderatörlük görevini üstlenirken ona konuşmacı olarak, USAA Yöneticilerinden Darrius JonesSymbiont Başkanı Caitlin Long, DTCC Genel Müdürü Mark Wetjen ve son olarak FTC Avukatı Helen Wong eşlik edecekler.

Internet of Things yani nesnelerin interneti ana konu başlığı altında gelecekte birbirleriyle konuşacak olan eşyaların sektöre olan etkisini irdeleyecek bir konuşma yapacak olan NXP Semiconductors Başkan Yardımcısı Jeff Miles ek olarak güvenlik ve hesap yönetimi konularına da değinecek.

Reddedilemeyecek finans trendleri konu başlığında gerçekleşecek olan panelin moderatörlüğünü The Rudin Group CEO’su April Rudin yapacak. Rudin’e ; Consult Hyperion İnovasyon Direktörü David Birch, Marstone, Inc CEO’su ve Kurucusu Margaret HartiganAdgetec CEO’su Mark Mueller-Eberstein ve Clinc CEO’su Dr. Jason Mars eşlik edecek.

Son oturum blockchain konusu üstüne olacak. Bu bölümün moderatörlüğünü Transform Group/BitAngels Kurucusu ve CEO’su Michael Terpin üstlenecek. Ona katılacak isimler ise Blockchain Capital Yönetici Ortağı Brock PierceConsensys Systems LLC Kurucusu Joseph Lubin ve Bloq Kurucu Ortağı Matthew Roszak.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar