Connect with us

Mobil

Android Pay Japonya'da kullanıma açıldı

JaponyaGoogle’ın mobil ödeme uygulaması Android Pay, Japonya’da kullanıma açıldı.

Google’ın Japonya’daki ortağı, ön ödemeli kart satışı yapan ve 470 bin satış noktasında geçerliliği olan, Rakuten Edy. Google ortağı sayesinde, Japonya’da 470 bin noktada Android Pay ile ödemeyi mümkün kılmış bulunuyor. Bu da Google için önemli bir avantaj.

Ön ödemeli kartla Android Pay

Kullanıcılar, ön ödemeli kartla desteklenen Android Pay hesaplarını, bir kredi kartı ile doldurabilecekler. Ayrıca, Edy isimli ön ödemeli kartları Android Pay üzerinden yaratmak da çok kolay. Sanal kart gibi işleyen Edy kartlara, başka bir kredi kartı üzerinden para yüklenebiliyor.

Google, başka kart ve servis sağlayıcıları ile de görüşmelerinin sürdüğünün altını çiziyor. Böylede Android Pay kısa sürede milyonlarca iş yerinde geçerli bir ödeme sistemine dönüşebilir. Mevcut sistemde, McDonalds gibi zincir restoranlar ve çeşitli zincir elektronik mağazaları, Android Pay kabul eden işletmeler arasında görünüyor.

Japonya ile birlikte Android Pay bu ay üç yeni ülkede hizmete girmiş oldu. Daha önce de Yeni Zelanda ve Avustralya’da Android kullanıcıları telefonları ile ödeme yapabilme yeteneğine kavuşmuştu.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar