Connect with us

Blockchain

Güney Kore, bitcoin regülasyonu için hazırlanıyor

bitcoin Brexit ve TrumpGüney Kore finans çevreleri, Bitcoin’in finans sistemine dahil olma süreci için gün sayıyor. Ülkede dijital para birimini legalize edecek bir Bitcoin regülasyonu hazırlanıyor.

Güney Kore’de çok popüler olan dijital para birimleri, finansal otoritelerin, Bitcoin’in sisteme entegrasyonu konusunda bir görev gücü oluşturmasına neden olmuştu. Şimdi bu teknik ekip, Bitcoin’in hangi kurallar çerçevesinde alınıp satılacağını ve resmi finans sistemine dahil olacağını belirleyecek olan kuralları, 2017’de
yürürlüğe almaya hazırlanıyor.

Bankalarda bitcoin dönemi başlıyor 

Ülkenin büyük bankaları, kamu kurumları, bakanlıklar ve ilgili denetleme kurullarının katılımıyla oluşturulacak yeni regülasyonlar, 2017’in ilk çeyreğinde devreye alınacak. Böylece Güney Kore, Bitcoin için geniş kapsamlı kurallar geliştiren ve uygulamaya alan ilk ülke olacak.

Bu regülasyonlar aynı zamanda, başka ülkelerin benzer çalışmalarında da örnek alınacak gibi görünüyor. Öte yandan, halihazırda New York’ta ve Japonya’da Bitcoin kullanımının legalize edilmesine yönelik yasal çalışmalar da sürüyor. Güney Kore’nin bu çalışmaları da dikkate aldığı ve özenle incelediği biliniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar