Connect with us

Blockchain

Brexit ve Trump'ın başkanlığı kullanıcıları Bitcoin'e mi yöneltiyor?

2016, iki önemli politik şoka sahne oldu. Önce İngiltere Avrupa Birliği’nden ayrılmak üzere karar aldı, ardından da ABD Başkanlık seçimlerinde, radikal söylemleri ve sert çıkışları ile dikkat çeken ancak seçimi kazanmasına ihtimal verilmeyen aday, Donald Trump Başkan olunca dünyada finansal tedirginliğin boyutları arttı. Diğer bir deyişle, Brexit ve Trump 2016’nın en önemli gelişmeleri oldular.

Bu tedirginliğin sonucu da, insanların birikimlerini daha güvenli ve istikrarlı bir alan olarak gördükleri blockchain para birimlerine yöneltmelerine neden oluyor.

Sadece bir serviste 10 milyon cüzdan

Bitcoin cüzdanı hizmeti veren İngiliz Blockchain servisi, 10 milyon cüzdan kullanıcısına ulaştıklarını açıkladı. Özellikle Haziran’daki Brexit oylamasından sonra artan taleplerin Trump’ın başkanlığı sonrasında zirveye yükseldiğinin de altını çizen Blockchain, kullanıcılarının Pound veya Dolar tutmak yerine Bitcoin satın almayı tercih ettiklerini iddia ediyor.

Şirketin CEO’su Peter Smith Bitcoin’in artık evrensel bir para birimi olarak görüldüğünü ve zor durumlarda, ani hareketlerde Bitcoin sahiplerinin esnek hareket edebilme özgürlüğü kazandığının, birikimlerini dünyanın her yerine kolayca taşıyabildiklerinin altını çiziyor.

Elbette Blockchain.com’un dünyadaki tek Bitcoin cüzdan servisi olmadığını da hatırlatalım. Blockchain’i örneklem olarak aldığımızda, diğer servislerin de benzer yüksel ilgiyle karşılaştıklarını ve Bitcoin’e olan talebin arttığını düşünmek yanlış olmayacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar