Connect with us

Blockchain

İsviçre "Crypto Valley" ile blockchain girişimleri için cennet olmak istiyor

103025175-zug_switzerland-1910x1000

ABD’nin meşhur silikon vadisi bugüne denk internet girişimleri için bir cennet niteliği taşır ve dünyanın dört bir yanındaki her girişimci ruhun en az bir kez görmek istediği bir noktadır. İsviçre ise girişimlere sunduğu vergi ve regülasyon avantajlarıyla, blockchain girişimleri için bir cazibe merkezi olmayı amaçlıyor.

Crypto Valley olarak adlandırılan bölgenin merkezi, İsviçre kantonlarından birisi olan Zug bölgesi olarak belirlenmiş. İsviçreliler hem fiziksel bir merkez hem de bir kültür oluşturmayı amaçlarken, dijital sanal para birimleri için önemli bir ortam sunmaya çalışıyor. Girişimler, düşük vergilendirme, hukuk ve regülasyonlar konusunda kolaylıklarla karşılanıyor. İsviçre’nin başkenti Zürih’in de teknoloji girişimlerine sıkça ev sahipliği yaptığını düşündüğümüzde, İsviçre bu iş için kendi başkenti dışında bir yeri seçmiş. Kısacası İsviçre biraz daha farklı bir strateji izliyor ve New York, Londra, Singapur ya da Hong Kong gibi şehirlerle yarışmak yerine kendi özel bölgesiyle blockchain girişimlerini ülkeye davet ediyor.

Crypto Vadisi içinde olduğu belirtilen 18 girişim şu anda listeleniyor. Girişimlerin bir diğer özelliği ise yatırım kaynaklarına ve sermayeye yakınlığı olarak belirlenmiş.

Detaylı bilgi için cryptovalleyzug.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar