Connect with us

Girişimler

Cinnober gerçek zamanlı tahsilata geçiyor

cinnober-gercek_zamanli-tahsilat-fintech-doviz-kopyaİsveç merkezli işlem sonrası teknolojiler firması Cinnober gerçek zamanlı tahsilat yapan yeni bir iştirak kurarak büyük uluslararası markalara; takas odaları, bankalar ve döviz kuruluşlarına hizmet verecek.

Globale açılmak için Cinnober’in mevcut döviz bürosu teknolojisini kullanacak olan yeni tahsilat merkezi, bankalarla müşterilerine hem online hem de offline döviz işlem çözümleri sunacak. Şirket bunun için tam kapsamlı risk denetimi uygulaması sağlayarak tahsilat işlemlerini gerçek zamanlı olarak hızlandıracak.

Cinnober CEO’su Veronica Augustsson konuşla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Gerçek zamanlı tahsilat çözümlerimize olan talebi inceledikten sonra bankaların gelişmiş işlem sonrası teknolojilerine çok sıcak baktığını söyleyebiliriz. Bu teknoloji büyük ilgi uyandırıyor; çünkü büyük uluslararası bankalarla döviz kuruluşlarının ağır aksak süren işlemlerine yüksek hız kazandırıyor.”

Cinnober ile gerçek zamanlı tahsilat

Cinnober’in gerçek zamanlı TRADExpress tahsilat platformunun uzantısı olan çözüm önce takas odaları için geliştirildi. Cinnober bu çözüm için Ocak 2015’te Avrupa Komisyonu’ndan 2,5 milyon Avro fon aldı. TRADExpress, bankalara gerçek zamanlı risk yönetimi ve çok varlıklı tahsilat platformu çözümleri sunuyor. Ancak, yeni iştirakin kurulmasıyla birlikte tüm fikri mülkiyet ve sahiplik hakları söz konusu şirkete devredilecek.

Cinnober yönetim kurulu üyesi Patrick Enblad yeni birimin başkanı olarak atandı ve ilk işinin etkili bir iş planı geliştirmek olduğunu söyledi: “Yeni çözümün temel özelliklerini geliştirdik. Şimdi sıra müşterinin ihtiyaçlarına özel ek özelliklerin geliştirilmesinde. Şu anda en önemli işimiz bu fırsatı değerlendirerek pazara sunacak bir CEO istihdam etmekte.”

Enblad bu konuda büyük heyecan duyuyor; çünkü blockchain gibi tamamlayıcı teknolojilerin de finansal kuruluşların en büyük ihtiyaçlarından olan gerçek zamanlı tahsilat işlemlerinde kullanılması planlanıyor. Cinnober gibi şirketler inovasyonu hızlandırıp rekabeti artırarak bankaların yeni teknolojilere düşük maliyetlerle erişmesini sağlıyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar