Connect with us

Fintech

Kredi girişimi Spotcap İngiltere’ye geldi

spotcap-fintech-startup-kredi-ingiltereOnline kredi hizmeti Spotcap, KOBİ’lere finansal kaynak sağlamak için ihtiyaç anında kısa vadeli kredi veriyor. Şirketin özel algoritması işletmenin mali durumunu analiz edip kredi almaya uygun olup olmadığını belirliyor.

Spotcap CEO’su Jens Woloszczakz konuyla ilgili açıklamasında Brexit’in getirdiği belirsizliklere karşın İngiltere’ye açılmanın gerekli olduğunu söyledi: “Avrupa’da Londra gibi bir finans şehri yok ve Brexit bunu değiştirmeyecek. İngiliz KOBİ’leri inatçı ve fırsatçı. Bu nedenle de Spotcap için İngiltere’de ciddi bir pazar var.”

Spotcap için yeni fırsat

İngiltere Mali Yürütme Otoritesi’nden bir yıldan uzun süre önce işletme izni alan şirketin CEO’su Woloszczakz, “İşletme olarak ekonominin temellerinde bir değişiklik olmadığını düşünüyoruz. Tersine sıkıntılı zamanları aşmak için sermaye şart. KOBİ’lerin ekonomik belirsizlikte yol almak için esnek ve erişilebilir finansal çözümlere sahip olması gerekiyor. İngiliz ekonomisini geliştirmek için KOBİ’lerle birlikte çalışmak üzere sabırsızlanıyoruz” diyor.

Şirket İngiltere dışında İspanya, Hollanda ve Avustralya’da faaliyet gösteriyor. İki yıl önce hizmete girmesinden bu yana 50 milyon Avrodan fazla borç veren şirket, hangi ülkede faaliyet göstereceğine alternatif finansal çözümlere ihtiyaç olup olmadığına bakarak karar veriyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar