Connect with us

Yatırım

NanoPay 10 milyon dolar yatırım aldı

nanopay_logo_retina

Kanada merkezli ödeme teknolojileri şirketi nanoPay, Goldman Sachs desteği ile 10 milyon dolar yatırım aldı. A serisi fona APAGM Services, Jarnac Capital Management ve Rohatton da katıldı.

nanoPay CEO’su Laurence Cooke konuyla ilgili açıklamasında, bu yatırımı kullanarak dijital para birimi teknolojisinde sundukları MintChip çözümünün daha çok kullanıcıya sunulması için iş ortaklıkları kuracaklarını söyledi. nanoPay yeni yatırımı kullanarak B2B ve B2C pazarları için tamamlayıcı ek hizmetler de geliştirecek.

NanoPay ile yeni dijital ödeme teknolojileri

Cooke açıklamasının devamında, MintChip’in bu yaz Kanada’da başarıyla kullanıma girdiğini ve şimdi bu platformu dijital nakit ödeme hizmetinin dışındaki yeni alanlara taşıyacaklarını söyledi. Mintchip özellikle dünya çapındaki B2B müşterilere daha kapsamlı çözümler sunmakta kullanılacak ve bunlar arasında B2C tediye hesapları ile yurt dışı ödemeler yer alacak.

Royal Canadian Mint tarafından geliştirilen ve nanoPay tarafından 2015’te satın alınan MintChip bulut tabanlı bir dijital para birimi teknolojisi olarak dijital değerlerin güvenle depolanmasını ve diğer hesaplara aktarılmasını sağlıyor. MintChip bunun için üçüncü taraf aracı kullanmıyor.

Dijital şifreli para birimi

MintChip gerçek zamanlı olarak geri alınamayan ve iptal edilemeyen şifreli para transferine izin veriyor. Böylece tüketiciler bağlılık programlarıyla ödemeleri bileştiren ve hem online hem de şahsi olarak işleyen daha hızlı bir ödeme sürecinden yararlanıyor. MintChip açık API platformu ile ticaretin ötesinde telekom sektörü, merkez bankası işlemleri ve satın almacılar için de potansiyel uygulamalar sunuyor.

2011 yılında Kanada’nın Toronto şehrinde kurulan nanoPay, MintChip platformunu FinovateFall 2016’da duyurdu ve bu yıl Ekim başında dijital parama birimi geliştirme atölyesinde çalışmak üzere Liberty Village girişimini satın aldı. Haziran ayında ise Ingenico Group ile anlaşarak MintChip’in Ingenico Group akıllı terminallerinde kullanılması için sözleşme imzaladı.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar