Connect with us

Yatırım

Monzo 4.8 milyon Pound yatırım aldı

monzo_beta_cardİngiltere’de sadece mobil bankacılık üzerine kurulu iş modeliyle faaliyet gösteren yeni nesil banka Monzo, 4.8 milyon Pound yatırım alarak 50 milyon Pound değerlemeye erişti.

Monzo’nun hali hazırdaki yatırımcılarından olan Passion Capital tarafından kapatılan bu son tur yatırımla birlikte, Monzo bugüne dek 9 milyon Pound yatırım aldı. Monzo’nun CEO’su Tom Blomfield, bankacılık girişimlerinin en fazla 20 milyon Pound yatırım almayı hedeflediklerini açıklamıştı. Bu noktada Monzo’nun neredeyse hedeflediğinin yarısı kadar yatırımı kasasına sokmayı başardığını görebiliyoruz. Gelen yeni yatırımla birlikte yeni nesil bankacılık girişimi büyümesini sürdürmeyi amaçlıyor.

Monzo’nun şu anda 30 binmüşterisi bulunuyor ve mobil bankacılık uygulamasının bekleyen müşteri listesinde de 200 bin potansiyel müşteri bulunuyor. Halen beta sürümde olan Monzo, 2017 yılının başlarında resmi olarak herkese açılacak ve İngiltere’deki yeni nesil bankacılık pazarındaki rekabette önemli bir rol oynayacak.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar