Connect with us

E-Ticaret

GittiGidiyor’a ‘Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Şirketi’ Ödülü

60 ülkeden 3 bin 800 şirketin değerlendirildiği Stevie Awards 2016’da GittiGidiyor, Avrupa’nın en hızlı büyüyen şirketi kategorisinde bronz ödül aldı. GittiGidiyor ayrıca bu kategoride ödül alan tek Türk şirketi oldu.

Kendi kategorilerinde dünyanın en başarılı kurumlarının ödüllendirildiği ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Stevie Awards 2016’nın (Uluslararası İş Ödülleri) sahipleri belli oldu. E-ticaret platformu GittiGidiyor, “2015 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen şirketi” kategorisinde bronz ödülünün sahibi oldu.

‘E-ticaret dünyasında Doğu ile Batı arasındaki köprü’

Stevie Awards’tan ödül ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Güçlü markası ve doğru ortaklık yapısının bir sonucu olarak hayata geçirdiği stratejiler GittiGidiyor’un başarısının arkasındaki en önemli nedenlerden biri.GG_Stevie_Awards_Odul_gorseli_1 GittiGidiyor, küçük şirketlerin büyük rakip şirketlere karşı başarılı olabileceğini göstermiştir. GittiGidiyor, 2015 yılında ortaya koymuş olduğu yüzde 48’lik büyüme ile etkileyici bir performans sergiledi. Online ticarette en büyük sorunlardan birisi yeni müşteri ve üye çekme sorunu olsa da GittiGidiyor’un bu alanda büyük bir iş başardığını da görüyoruz. Avrupa Birliği ile İslam ülkeleri arasındaki köprü rolünün sunduğu avantajı kullanmaya devam etmesi durumunda GittiGidiyor için çok daha parlak bir gelecek öngörüyoruz.”

‘GittiGidiyor ile eBay arasında fark kalmayacak’

Aldıkları ödüller ilgili değerlendirmede bulunan GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ise şunları söyledi:

“Sadece Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi olarak değil aynı zamanda Doğu ve Batı medeniyetleri arasında e-ticaret alanında üstlenmiş olduğumuz köprü görevinin de bilinci ile bazı projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Bu kapsamda Türk firmaların, ürünlerini doğrudan yurtdışındaki tüketicilere satmasını mümkün kılan sistemimizi hayata geçirdik. Türkiye’nin önde gelen markalarının ürünlerini şu an Almanya’daki tüketicilere listeleyen hizmetimizi, yakın bir zamanda Türkiye’deki tüm satıcılarının ürünlerini tüm dünyaya açacak şekilde genişletmeyi planlıyoruz. Aynı şekilde GittiGidiyor’un eBay envanterini de Türkiye ile birleştirmeyi hedefliyoruz. Bu entegrasyonun tamamlanması ile GittiGidiyor ile eBay’den ürün satın almak arasında bir fark kalmayacak.”

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar