Connect with us

E-Ticaret

BDDK’dan İzin Alan Nestpay Paratika ile Sanal POS Sunacak

Avrupa’nın en büyük 6. yazılım firması Asseco SEE’nin e-ödeme alanında faaliyet gösteren iştiraki Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) izin aldı. 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para (E-Para) Kuruluşları” hakkındaki kanun çerçevesinde, e-ticaret firmalarına sanal POS hizmeti vermek için kurulan Nestpay Paratika markası ile BDDK’dan alınan lisans kapsamında sanal POS hizmeti verecek.

Paratika birden fazla bankanın sanal POS altyapısına entegre olarak, anlaşmalı bankaların kredi kartlarına taksit imkânı sunuyor. Tek fiyatlama ve tek panelden mutabakat ile üye işyerlerine paket olarak sanal POS çözümü sağlıyor.

‘Sanal POS çözümü sunacağız’

1472213616_Asseco_SEE_Ulke_Muduru_Haitce_AyasKredi kartı veri ve işlem güvenliğinde dünyanın en üst düzey standardı olan PCI- DSS sertifikasıyla uyumlu olan Paratika ile kredi kartı saklama işlemleri güvenli şekilde yapılıyor. Ayrıca kredi kartı saklama hizmetinden yararlanan e-ticaret firmaları, tek tıkla ödeme ile son kullanıcılara hızlı ödeme imkanı da sunmuş oluyor.  

Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Hatice Ayas, konuyla ilgili olarak “Türkiye’nin önde gelen bankalarına ve e-ticaret firmalarına, e-ödeme çözümleri sunuyoruz. Şimdi ise NestPay Ödeme Hizmetleri şirketinin markası olan Paratika ile e-ticaret yapmak isteyen tüm firmalara sanal POS çözümü sunacağız. Paratika ile e-ticaret sektörünün gelişimine katkı sağlarken, hem e-ticaret firmalarına hem de son kullanıcılara hızlı, pratik ve güvenli çözümüz sayesinde önemli avantajlar sunacağız” dedi.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar