Connect with us

Girişimler

Türkiye'nin İlk Açık İnovasyon Kampı: Hack'n Break

Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı Hack’n Break, 20-27 Ağustos tarihleri arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleştirildi. Hack’n Break, eğitim, workshop ve sosyo-kültürel aktivitelerle geçen bir haftanın ardından 27 Ağustos Cumartesi günü düzenlenen konferans ile son buldu.

Konferansa katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Ülke olarak, açık inovasyon felsefesini yaygınlaştıracak işler yapmalıyız. Çünkü bilim ve teknolojide insanlar ve kurumlararası etkileşim ne kadar artarsa, yeni bir bilgi ve ürün çıkarmak da o kadar kolaylaşır” dedi.

‘Mühendislik öğrencilerinin yolu bu kamptan geçmeli’

hnb_dr_faruk_ozlu_1Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen açık inovasyon kampı Hack’n Break’e bu yıl 750 öğrencinin katıldığını belirten İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof Dr. Mustafa Güden ise “Bunların birçoğunu kendi ‘start-up’ları olan girişimciler oluşturuyor. Önümüzdeki yıllarda bu sayıyı 4 bin – 5 binlere çıkarmayı hedefliyoruz. Hatta Türkiye’deki bütün mühendislik öğrencilerinin yolunun bu kamptan geçmesini arzu ediyoruz” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında 60 eğitimci, 22 konuşmacı yer alırken, 16 konferans ve 95 aktivite gerçekleştirildi. Konuşmacılardan Vestel İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Cengiz Ultav; sürdürülebilirlikte eğitimin, insan ilişkilerinin ve networkün önemine değinerek, teknolojinin reel dünyayla yüzleşme döneminde olduğunu ve bundan 5-10 yıl sonra bunların iç içe geçerek son derece dinamik bir ortam oluşturacağını söyledi.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar