Connect with us

E-Ticaret

Turkcell Ödeme Hizmetleri Paycell BDDK’dan Faaliyet İzni Aldı

Turkcell’in ödeme alanında faaliyet gösteren iştiraki Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) izin aldı. BDDK’dan faaliyet izni alan Turkcell Ödeme Paycell markasıyla hizmet veren ödeme kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni alan lisanslı ilk operatör iştiraki oldu.

Turkcell faturası ile ödeme de dâhil olmak üzere birçok alternatif ödeme seçenekleri sunan Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş, yeni dönemde Paycell markası altında faaliyetlerini çeşitlendirerek müşteri bazını daha da genişletmeyi hedefliyor. Paycell  artık hem Turkcell abonelerine hem de diğer müşterilere hizmet verecek.

kaan terziogluTurkcell Ödeme Hizmetleri AŞ’nin ödeme kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni alan lisanslı ilk operatör iştiraki olduğuna dikkat çeken Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “2016 başında Turkcell Finansman A.Ş ile BDDK’dan tüketici finansmanı alanında lisans almıştık, şimdi de Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş ile ödeme hizmetleri alanında lisans aldık. Dijitalleşen dünyada hem işyerlerine hem de son tüketicilere Paycell ile yeni nesil ödeme hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bu yeni dönemde Paycell markası ile hizmet veren ödeme platformumuzun sadece Türkiye’de değil bölge ülkelerde de değer yaratacağına inanıyorum” diye konuştu.

Bir yılda 2.5 milyon abone kullandı

melike_kara_Paycell ile artık gerçek mobil ödeme deneyimi sunmaya başladıklarına dikkat çeken Turkcell Ödeme Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Melike Kara ise, “Turkcell Ödeme Hizmetleri,  2010 yılında Turkcell Mobil Ödeme markası ile başlattığı ödeme çözümlerini artık BDDK’dan aldığı lisans ile yeni alanlara taşımaya hazır. Turkcell Mobil Ödeme, Turkcell müşterilerinin faturaları veya TL Bakiyeleri üzerinden binlerce üye işyerinde kredi kartı ya da nakde ihtiyaç duymadan ödeme yapma imkânı sunuyordu. Sadece geçen yıl yaklaşık 2.5 milyon Turkcell abonesi bu ödeme hizmetlerini kullanmıştı” dedi.

Melike Kara, Turkcell’in 2016 yılında Paycell markası altında birleştirdiği ödeme hizmetlerini akaryakıt, restoran, e-ticaret başta olmak üzere birçok sektörde yaymaya devam edeceğini belirttti.

Paycell ile hangi hizmetler sunuluyor?

Turkcell’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Paycell’in özellikleri şöyle sıralandı:

  • Paycell, kredi kartlarını güvenli bir şekilde saklayan ve talimat üzerine Paycell anlaşmalı iş yerlerinde kart verilerini paylaşmadan tek tıkla alışveriş yapmanızı sağlayan bir ödeme platformu. Turkcell müşterileri dilerse herhangi bir kart tanımlamadan Turkcell faturalarına veya TL bakiyelerine yansıtarak ödeme yapabiliyor.
  • Tüm müşterilere açık olan Paycell’i, Turkcell’in yanısıra Vodafone ve Türk Telekom müşterileri de kullanabiliyor.paycell
  • Banka bağımsız olan ve kullanıcının hangi bankadan kartı olursa olsun fark etmeyen sisteme, istenilen kart eklenebiliyor. Hatta Turkcell müşterileri kart eklemeden Turkcell Fatura veya TL bakiyesine yansıtarak Paycell ile ödeme yapabiliyor..
  • Tüm ödeme markalarını (Amex, Visa veya Mastercard) destekleyen sistem, telefon markası veya içindeki işletim sistemi ne olursa olsun kullanılabiliyor.   
  • Paycell, müşterileri Turkcell ‘network’ünde iken veya işyeri ile yaptığı özel entegrasyon sayesinde ‘log-in’ aşamasında iken tanıyor. Paycell sadece mobil uygulamalarda değil e-ticaret bazlı çalışan işyerleri için web tabanlı, perakendeciler için yazarkasa POS sistemleri entegrasyonlarına da imkân sağlıyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar