Connect with us

E-Ticaret

Bulut Tabanlı Finans Uygulaması Paraşüt 100 Bin Kullanıcıya Ulaştı

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen web tabanlı finansal yönetim uygulaması Paraşüt kullanıcı sayısı Türkiye genelinde 100 bine ulaştı.

2013 yılından bu yana web tabanlı fatura ve finansal yönetim hizmeti veren Paraşüt,  2015 yılının ilk çeyreğini toplamda 5.2 Milyon TL yatırım alarak kapatmasının ardından Türkiye’nin Silikon Vadisi’nden yatırım çeken ilk kurumsal teknoloji (B2B) şirketi de olmuştu. Türkiye’nin En Başarılı ilk 10 Start-Up Şirketi arasında gösterilen Paraşüt, hizmet sektöründen, finans sektörüne kadar birçok farklı dikeydeki KOBİ’ye hizmet veriyor.

‘Büyümek isteyen işletmeler için kolay ön muhasebe’

parasut-DSC_1244-1024x678Konuyla ilgili olarak Paraşüt Kurucu Ortağı Sean X. Yu, şunları söyledi: “Özellikle girişimciler ve küçük işletmeler için ön muhasebenin düzenli takip edilmesi finansal yönetim adına atılması gereken en önemli adımlardan biri. Büyüme hedefinde olan işletmelerin bu yolda en büyük yardımcıları, gelir ve giderlerini takip edebilecekleri ön muhasebe programları. Online, esnek ve pratik bir uygulama olan Paraşüt, büyümeye ve kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt vermeye devam edecek. 100 bin kullanıcımızın her birine tek tek teşekkür ediyorum. Büyüyen genç ve dinamik ekibimizle, başarılarımızı hızla arttırmak için çalışmaya devam ediyoruz.”

Paraşüt’ün yatırımcıları arasında Hollanda merkezli girişim sermayesi fonu Revo Capital ve finansal hizmetler alanında uzmanlaşmış Silikon Vadisi merkezli girişim sermayesi fonu Ribbit Capital yer alıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar