Connect with us

Girişimler

Aktif Bank'tan Borsa İstanbul Özel Pazar’da Echo Pos’a Yatırım

Halka açılmadan pay alım-satımı amacıyla şirketler ile yatırımcıları bir araya getiren web tabanlı ve üyelik bazlı bir platform olan Borsa İstanbul Özel Pazar’da yeni bir yatırım daha gerçekleşti. Aktif Bank’ın Echo Pos firmasına gerçekleştirdiği yatırım Borsa İstanbul Özel Pazar’da 2016 yılının 8. Yatırımı oldu.

Perakende Sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin ödeme sistemleri çözüm ortağı olmak üzere Aktif Bank ve Robotpos işbirliğinde kurulan Echo Pos, 17 Ağustos 2016 Çarşamba günü, Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong Töreni ile faaliyete geçti.

robotposOrganize perakende sektörü ve KOBİ’ler için çözüm ortağı olmayı hedefleyen Echo Pos, öncelikle perakende zinciri işyerlerinde, ön ve arka ofislerde ödeme sistemleri ve otomasyon çözümleri sunacak. Echo Pos, müşterisi olan iş yerlerine ödeme sistemlerinin yanı sıra stok takibi, satış, sipariş takibi ve karlılık takibi gibi süreçleri pratik, hızlı ve verimli şekilde sunmayı planlıyor.

Organize perakende zincirleri için Windows; küçük ve orta ölçekli işletmeler için ise Android tabanlı sistemler kullanan Echo Pos’la firmalar müşterilerine tablet üzerinden de hizmet sunabilecek. Sistem ayrıca, kullanıcılara kampanya takibi ve ciro takibi yapma imkanı da sağlıyor.

11 anlaşma ile 10 milyon dolarlık sermaye sağlandı

1471421957_Borsa__stanbul_OzelPazar_EchoPos_GongToreni_2Gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Borsa İstanbul Özel Pazar Müdürü Recep Bildik, şunları söyledi:

2014 yılında kurulan Özel Pazar sadece bir alım-satım platformu olarak değil, girişimcilere ihtiyaç duydukları mentorluk ve ilişki ağının (network), yanı sıra daha önce yatırım yapmış olan yatırımcılara portföylerinden çıkış yapma imkânını da sağlıyor. Bugün itibariyle üye olan 221 girişimci şirketimizin yüzde 45’i bilgi teknolojileri sektöründe olan Özel Pazar’da kısa sürede 357 üyeye ulaştık. 108 adet yatırımcımızın 65’i Bireysel Katılım Yatırımcıları da dâhil olmak üzere nitelikli melek yatırımcı, 32’si ise Türkiye’deki ve yurt dışındaki kurumsal yatırımcılar olarak yer alıyor. Özel Pazar’da şu ana kadar 11 adet yatırım anlaşması gerçekleşip, üye şirketlere 10 milyon dolara yakın sermaye finansmanı sağlanmış oldu.”

‘Alternatif dağıtım kanallarıyla inovasyona odaklanıyoruz

Düzenlenen gong töreninde konuşan Aktif Bank CEO’su Dr. Serdar Sümer, Echo Pos ile perakende sektörü ve KOBİ’ler için katma değerli bir hizmet ürettiklerini belirterek, “Şubeleşerek değil alternatif dağıtım kanallarıyla daha fazla ihtiyaca daha kesin çözümler sunmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de teknoloji ve inovasyona odaklanıyoruz. Echo Pos, bu bağlamda özellikle KOBi ve perakende zinciri işyerlerinde müşterilerimize daha verimli ve kazançlı bir iş modeli oluşturmalarında ve müşteri memnuniyetini artırmalarında yardımcı olacak bir sistem olarak hayata geçti” diye konuştu. Robotpos Genel Müdürü Burhan Yıldız ise değişen ve gelişen piyasa koşullarında “Kişiselleştirme, Kolaylaştırma, Kazandırma’’ anahtar kelimeleri ile Kurum ve KOBİ’erin iş süreçlerine katma değerli yenilikçi çözümler ürettiklerini söyledi.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar