Connect with us

Girişimler

ING Bank'ın Dijital Ürünü E-Turuncu 41 Bin Müşteriye Ulaştı

ING Bank Türkiye, 30 Haziran 2016 tarihli konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre, 2016 yılının ikinci çeyreğinde ING Bank’ın aktif toplamı 54.7 milyar TL, net kârı ise 247.3 milyon TL olarak gerçekleşti. ING Bank’ın aktif bireysel müşteri adedi 2.4 milyona ulaştı. Bankadan yapılan açıklamaya göre ING Bank Türkiye’nin dijital ürünü olan ING Bank e-Turuncu 41 bin müşteriye ulaştı.

Yüzde 82’si yeni veya inaktif Turuncu Hesap müşterilerinden oluşuyor. Günlük yeni Turuncu Hesap açılışlarının ise yüzde 17’si e-Turuncu’yu tercih ediyor. Banka, e-Turuncu ürününü Mart 2016’da kullanıma sunmuştu.

Mobil bankacılık uygulaması ING Mobil’i bireysel müşterileri için yenileyen bankanın 2016 ilk yarı yılın sonunda mobil bankacılık kullanan müşteri oranı dijital kanalları kullanan toplam aktif müşterileri içinde yüzde 82’lik paya ulaştı.

Orange Lab açılışa hazır

1468572532_P__nar_AbayING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, açıklanan finansal veriler hakkında “2016’nın ikinci çeyreğinde başarılı bir performans elde ettik. Gerek iç süreçlerimizde gerekse müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve ürünlerde inovasyona yatırım yapmayı sürdürürken kredilerde özellikle de KOBİ ve konut kredilerinde belirgin bir büyüme kaydettik” dedi.

ING Bank’tan yapılan açıklamaya göre birçok finansal teknoloji şirketi (FinTech) ile iş modelleri test edecek ve bir bankacılık laboratuvarı gibi çalışacak olan  “Orange Lab” inovasyon merkezi, 3. çeyrekte yeni fikirlere kapılarını açacak.

ING Bank’ın bankacılık lisansına sahip teknoloji şirketi olma vizyonunun önemli ayaklarından biri olan Orange Lab’de hâlihazırda projeler geliştiren ING yazılım ekipleri, kurum içi girişimcilik adına örnekler sunacak.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar