Connect with us

Girişimler

Galata İş Melekleri'nden Mutlubiev'e Yeni Yatırım

Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri (Galata Business Angels, GBA) yatırımcıları, evlere ve iş yerlerine temizlik hizmeti sunan online platform Mutlubiev’e ilk ve ikinci turda toplam 290 bin TL’lik yatırım yaptı.

Böylece bundan 1.5 yıl önce Tayga Baltacıoğlu, Çağlar Gökçe ve Barbaros Demirtaş tarafından kurulan girişim, ilk turdaki yatırım ile birlikte toplam 570 bin TL’lik yatırım toplamış oldu. İlk turda GBA yatırımcılarından 2 milyon TL yatırım öncesi değerleme üzerinden 160 bin TL yatırım alan şirket, GBA’nın da içerisinde yer aldığı ikinci turda 5 milyon TL yatırım öncesi değerleme üzerinden 410 bin TL yatırım aldı. Böylece toplamda 5.4 milyon TL’lik şirket değerine ulaştı. İkinci turda yatırımcılar arasına dahil olan Doğan Yalçındağ ise 280 bin TL yatırım yaptı.

Müşteri portföyü 10 bine ulaştı

Şu an için 8 kişilik bir ofis takımı, 70’in üzerinde bireysel temizlik profesyoneli ve 15’ten fazla temizlik firmasıyla birlikte İstanbul ve Bodrum’da hizmet veren Mutlubiev’in müşteri portföyü ise 10 bine yaklaşmış durumda. Kısa vadeli hedefleri arasında yer alan yaz aylarında Bodrum’da hizmet verme hedefini gerçekleştiren şirketin 2016-2017 hedefi ise pazar lideri konumuna yükselmek.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar