Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Turkcell Finansman 4 Ayda 865 Milyon TL Kredi Verdi

Turkcell aboneleri için Şubat 2016’da hizmet vermeye başlayan Turkcell Finansman A.Ş. müşterilerine 865 milyon TL’lik finansman sağladı. Turkcell‘in 3 binin üzerindeki mağazasından alışveriş yapan müşterilerin aldıkları cihazlar için kredi kullanma imkanı sunan Turkcell Finansman, 4 aylık süre içinde sektörün ikinci büyük firması oldu. 2 Şubat – 8 Haziran tarihleri arasında 865 milyon TL’nin üzerinde kredi kullandıran Turkcell Finansman’ın akıllı telefondan tablet ve aksesuarlara kadar binlerce ürünün satışına aracılık ettiğini belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Bugüne kadar Turkcell Finansman A.Ş. üzerinden kullanılan kredi adedi de 727 bini geçti” dedi.

36 taksit olacak, krediler faturadan ödenecek

Turkcell Finansman A.Ş.’den kullanılacak finansmanın 36 aya kadar taksitlendirilebileceğini de aktaran Terzioğlu, “Müşterilerimiz kredilerini Turkcell faturaları üzerinden ödeme kolaylığına sahip. Esnek ödeme altyapısı sayesinde dilerlerse kredilerine ara ödeme yapabilir veya kredilerini tamamıyla kapatabilirler. Her iki durumda da faiz indiriminden faydalanırlar” diye konuştu.

Drone ve sanal gerçeklik gözlüğü ile alışveriş

Kaan TerzioğluTürkiye’nin 4.5G’ye geçmesiyle birlikte Turkcell Mağazaları’nın konsepti de değişiyor. Yapılan açıklamaya göre Turkcell, 3 bine yakın mağazasında ‘drone’dan sanal gerçeklik gözlüğüne kadar Türkiye’nin yeni tanıştığı birçok ürünü satmaya başlayacak. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell mağazalarında başlayacak yeni dönemi hakkında şunları söyledi:

“Türkiye sanal gerçeklik gözlüğü, drone olarak adlandırılan küçük insansız hava araçları, son teknoloji akıllı saatler ve taşınabilir televizyonlar gibi yeni cihazlar ile tanıştı. Turkcell Mağazaları’nda artık hem bu gibi yeni çıkan ürünler hem de önümüzdeki dönemde çıkacak yeni ürünler satılacak…Sanal gerçeklik ürünleri ve akıllı telefonunuzu kullanarak, dilediğiniz mekanda dilediğiniz deneyimi yaşamanız artık mümkün. Maçlar sanki stadyumdaymış gibi izlenecek, mağazadaymış gibi alışveriş yapılabilecek… Drone’ların yakın bir gelecekte lojistik sektöründe kullanıldığına da şahit olacaksınız. Bu küçük insansız hava araçları ilaçtan, kitaba kadar birçok şeyi kısa sürede ayağınıza kadar getirecek.”

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar